Projekt Rastem s knjigo

Rastem s knjigo SŠ

Gimnazija Litija v sodelovanju s Knjižnico Litija v šolskem letu 2017/18  že osmo leto sodeluje v nacionalnem projektu »Rastem s knjigo SŠ«, ki poteka pod okriljem Javne agencije za knjigo. Z njim želimo dijake prvega letnika motivirati za branje in spodbuditi njihovo obiskovanje splošnih knjižnic.

V okviru pouka knjižnično-informacijskega znanja vsako leto organiziramo obiske Knjižnice Litija, kjer se dijaki seznanijo s postavitvijo knjižničnega gradiva, se preizkusijo v samostojnem iskanju gradiva in spoznajo mnogovrstne dejavnosti, ki potekajo v splošni knjižnici.

Javna agencija za knjigo dijakom 1. letnika srednje šole ob obisku splošne knjižnice podarja za razpisom JAK izbrano knjigo. V šolskem letu 2017/18 so dijaki prejeli knjigo je Planet, ki ne raste avtorice Lučke Kajfež Bogataj.

povezava na spletno stran JAK s prispevkom