Včeraj, 11. novembra, sta nas obiskala varovanca Centra za usposabljanje, delo in varstvo Dobrna. Mladostniki in mladi odrasli z motnjo v duševnem razvoju so na gimnaziji predstavili dokumentarni film MOJA ZGODBA, ki so ga posneli skupaj z zaposlenimi. Prikazali so nam omejitve, s katerimi se srečujejo v vsakdanjem življenju. Prijetno so nas presenetili, saj smo spoznali, kaj vse zmorejo. Film predvajajo po šolah, da bi promovirali vključevanje ljudi s posebnimi potrebami v večinsko družbo. Vsi, ki smo bili na predstavitvi filma in pogovoru z varovancema in njuno spremljevalko, smo bili navdušeni nad iskrenostjo, odprtostjo in željo po sodelovanju. Uživali smo v njuni družbi, obenem pa sta nas s svojimi besedami opomnila, da imamo v življenju odprtih veliko poti, za razliko od njiju in njunih prijateljev v domu, ki so prikrajšani za marsikaj nam samoumevnega.

 

Dobrna2

(Skupno 44 obiskov, današnjih obiskov 1)