Od 25. februarja do 3. marca je v Zvezdnem mestu v Rusiji potekalo izobraževanje o kozmonavtiki. Zvezdno mesto se nahaja nekoliko stran od Moskve in je, kot pove že njegovo ime, namenjeno vesolju in vesoljskim dosežkom. Program, ki se izvaja do trikrat letno, vedno organizira društvo Slovenija Rusija. Iz naše šole smo se ekskurzije udeležili štirje od skupno triindvajsetih udeležencev. To smo bili Jakob Sirk, Gala Pregel, Klavdija Šebjan in David Tomažič. Spoznali smo življenje astronavtov, hrano, ki jo jedo na mednarodni vesoljski postaji, razne module, ki so jih uporabljali, centrifugo, na kateri vadijo pospeške, in še bi lahko našteval. Soočili smo se tudi s pravimi vesoljskimi postajami, ki so bile nekoč v vesolju, v simulatorjih smo vadili, kakšna bi bila priključitev dveh modulov v vesolju. Imeli smo tudi veliko predavanj, teme pa so bile različne. Prve štiri dni ekskurzije smo bili v Zvezdnem mestu, nato pa še dva dni v Moskvi. Tam smo si ogledali nekaj muzejev in glavni trg. Ekskurzija, ki je bila zelo zanimiva in poučna, je bila kar malo prekratka.

David Tomažič

(Skupno 142 obiskov, današnjih obiskov 1)