5. januarja 2016 je na šoli potekal že deveti projektni dan. Letošnja skupna tema, v povezavi z 80. obletnico rojstva Elvisa Presleya, je bila rock’n roll. Dijaki so spoznavali zgodovino rock’n rolla in Presleyevo življenje, si ogledali film z Elvisom v glavni vlogi, izdelovali ovitke za vinilne gramofonske plošče, igrali na dlanske cevi, zapeli in zaplesali v divjih ritmih rock’n rolla in še kaj.

Projektni dan smo zaključili s predstavitvami dela po razredih in dvema zanimivima gostoma, članoma glasbene skupine Rok’n’Band, Rokom Ferengjo in Blažem Črnivcem. Intervju z njima je pripravil naš nekdanji dijak Nejc Zupančič. Izvedeli smo veliko o rock’n roll glasbi, njenih začetkih in razvoju, kaj pomeni rock kot način življenja in kako je biti glasbenik. V zanimivem sproščenem pogovoru sta gosta vmes tudi zabrenkala na kitaro, zapela in navdušila publiko.

DSC_0224 DSC_0236 DSC_0258 DSC_0271DSC_0284 DSC_0330 DSC_0350

 

 

 

 

(Skupno 126 obiskov, današnjih obiskov 1)