V soboto, 9. marca, je v Šolskem centru Novo mesto potekalo XXII. državno tekmovanje mladih zgodovinarjev. Tema letošnjega tekmovanja je bila železna doba. Najboljši dijaki kar 57 gimnazij in 43 srednjih strokovnih šol so se srečali v prestolnici železne dobe na Slovenskem, v Novemu mestu.

Tekmovanje je bilo sestavljeno iz dveh delov – individualnega in terenskega. Dijaki so najprej rešili testno polo, potem pa na ulicah Novega mesta preverjali še poznavanje lokalne zgodovine in kulturne dediščine Novega mesta.

Z odlično uvrstitvijo in bronastim priznanjem na šolskem zgodovinskem tekmovanju so se na državno tekmovanje uvrstili trije dijaki iz 3. a razreda: Klara Kajtna Pirnat, Jaka Koci in Jakob Zupančič. Vsi trije so izkazali veliko znanja, v močni konkurenci pa je Jakob Zupančič dosegel tudi zlato priznanje.

Iskrene čestitke vsem tekmovalcem.

 

(Skupno 145 obiskov, današnjih obiskov 1)