debaterji3

Smo eden najštevilnejših in najuspešnejših srednješolskih debatnih klubov, ki svoje delo potrjuje z uspehi s številnih tekmovanj na državnem in mednarodnem nivoju. Dijaki debatirajo v srednješolskem debatnem formatu v slovenskem in angleškem jeziku. Poleg srednješolskih debatnih turnirjev se klub redno udeležuje različnih debat tako na lokalnem kot tudi širšem področju. V sodelovanju z lokalnimi organizacijami (Mladinski center Litija, Center za razvoj Litija ipd.) organiziramo okrogle mize, pogovore in debate z aktualno problematiko lokalnega in globalnega okolja. V povezavi z Za in proti zavodom za kulturo dialoga sodelujemo pri državnih in mednarodnih projektih, ki spodbujajo medkulturni in medgeneracijski dialog, odpirajo prostor diskurza o družbeni participaciji mladih ipd. V okviru mednarodnih projektov imajo dijaki priložnost spoznavanja drugih kultur in s tem primerjanja različnih pogledov na sodobne probleme. Vsako leto izvedemo debatni maraton in soustvarjamo različne šolske prireditve ter dogodke. Redno sodelujemo na različnih debatnih taborih in poletnih ter zimskih šolah debate. Več o tem, kar počnemo, lahko izveste s klikom na povezave, ki jih najdete v razdelku Povezave.

Debatna izmenjava s Turčijo