Razstava o vojni za Slovenijo

V zadnjih dneh decembra je na Gimnaziji Litija gostovala razstava na temo slovenske osamosvojitvene vojne; vojne, s katero je Republika Slovenija med 27. junijem in 7. julijem 1991 odbila napad Jugoslovanske ljudske armade, s tem pa potrdila svojo neodvisnost od SFRJ.

Na šoli se trudimo na dijake prenesti pomen negovanja spomina na dogodke naše polpretekle zgodovine, zato nas še posebej veseli, da je pobuda za takšno gostovanje prišla iz dijaških vrst. Zbiratelj eksponatov, povezanih z osamosvojitveno vojno, Boštjan Jakopec se je odzval našemu povabilu in pripravil razstavo. Vsakemu razredu posebej je predstavil razstavljene eksponate, med katerimi so bile številne uniforme, čelade, medalje in tudi nekaj fotografskega gradiva. Z veseljem je odgovarjal na vprašanja dijakov, ki so za razstavo pokazali veliko zanimanje.

 

(Skupno 34 obiskov, današnjih obiskov 1)